LIVE stream - Jana Preková / Relativně propustná / The White Room

LIVE stream - Jana Preková / Relativně propustná / The White Room

Adresa:

LIVE stream

Termín: 19.3.2021 22.4.2021
Vstupné:

zdarma

19bře - 22dub celý den

Žánr: výstavyumění vernisáž live stream online zdarma Pragovka Gallery


Pragovka Gallery & The White Room Vás srdečně zve na otevření výstavy Relativně propustná umělkyně Jany Prekové. Kurátorkou výstavy je Lucie Nováčková. Vernisáž výstavy proběhne společně s dalšími výstavami druhého bloku cyklu Ekologická úzkost ve čtvrtek, 18. 3. 2021 v 18:00, sledujte ji s námi online na facebooku Pragovka Gallery (http://bit.ly/verniekouzkostII). Výstava potrvá do 22. 4. 2021.

Jana Preková, vizuální umělkyně, scénografka, spoluzakladatelka Ateliéru scénografie na JAMU, vedoucí a zakladatelka Ateliéru tělového designu na FaVU v Brně (2000 - 2011) V Pragovce má ateliér od roku 2018. Pro syrový charakter místností The White Room se rozhodla pracovat s prostorem jako prostupným tělem. V rámci výstavy Relativně propustná umělkyně oživuje prostor objekty a situacemi, metaforicky pozměněnými orgány, změnou významu prostoru i přímou reakcí na něj, a to s dávkou humoru, bizarnosti a mistrnou syntézou mezi výtvarným umění a scénografií, sobě vlastní. Jana Preková dlouhodobě relativizuje hranice mezi site-specific instalací, performativními intervencemi a progresivně scénografickým přístupem.

Doprovodný program

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce