Přejít na stránky Ticketpro.cz

Leonce a Lena

Adresa:

Praha 1, Ovocný trh 1

Termín: 24.3.2013

24březen čtvrtek 01:00

Žánr: divadločinohrakomedie


Činohra - Leonce a Lena - Georg Büchner - Divadlo Kluž

Režie: Gábor Tompa

Tompova inscenace nabízí vzrušující nápady, jazyk a vizuální hry a po celou dobu se soustředí na zábavu publika. Komedie Leonce a Lena funguje s přesností švýcarských hodinek, ale zůstává lehká jako pírko… (z recenze Noémi Fülöp)

Leonce, zasněně melancholický korunní princ království Poppo, a Lena, princezna z království Pipi se vzbouří, proti rozhodnutí svých královských otců a nezávisle na tom druhém utečou do Itálie, kde se nepoznáni tím druhým do sebe zamilují. Po návratu do království Poppo je sice odhalena jejich identita, ale Leonce a Lena již neberou svůj sňatek jako zvůli rodičů ale jako zásah vyšší prozřetelnosti. Skutečný podtext hry je však nutné hledat v Büchnerově sociální kritice, kdy v souladu se svou dřívější činností v Společnosti pro lidská práva, se vysmívá existenciálním problémům, které řeší Leonce jako nástupník trůnu – jako hlupákům se posmívá všem, kdo musí pracovat.

Maďarské divadlo v Kluži bylo založeno v roce 1792 jako první maďarský divadelní soubor v rumunské Transylvánii. Toto repertoárové divadlo je dotováno rumunským ministerstvem kultury. Inscenace se zde uvádějí v maďarštině se simultánními překlady do rumunštiny a angličtiny. Od roku 1990 stojí v čele umělecký ředitel a režisér Gábor Tompa.

Režisér Gábor Tompa pracoval v Činohře ND v minulé sezoně. Spolu se scénografem H. Stürmerem a kostýmní výtvarnicí C. Brojboiu – na Nové scéně úspěšně inscenoval Ionescova Nosorožce.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Leonce a Lena

Tyn Yard ResidencePraha (256 metrů)

The Emblem HotelPraha (392 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (492 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (212 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (239 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (553 m)