Venkovní výstava Loading: Love

Venkovní výstava Loading: Love

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží, park v blízkosti Rudolfina

Termín: 1.3.2021 30.4.2021
Vstupné:

zdarma

1bře - 30dub celý den

Žánr: výstavyvenkovní výstava historie zdarma Praha


Venkovní výstava „Loading: Love“ je věnovaná historii LGBTQ+ komunity, o které učebnice nepíšou. Výstava odhaluje neznámé příběhy zakázané lásky v průběhu posledních sta let na území dnešního Česka.

Láska a možnost svobodně ji vyjádřit vždy patřily mezi fundamentální lidské potřeby, bez kterých si málokdo dokáže představit smysluplný a šťastný život. Přesto se dodnes stává, že lidé menšinové sexuální orientace jsou společností vnímáni jako cizí element, který v dějinách nemá své místo. Když někteří tvrdí, že homosexualita a LGBT jsou trendy, které „přišly ze Západu“, a není se čemu divit – učebnice dějepisu na tuto část historie úplně zapomněly. Jakým překážkám v minulosti čelili muži, kteří milovali muže, a ženy, které milovaly ženy? Našli svou životní lásku v dobách, kdy společnost potírala jejich lidskou přirozenost? Kdo byli první lidé v Československu a Maďarsku, kteří se rozhodli vést etický boj za vlastní důstojnost a právo na sebeurčení?

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Venkovní výstava...

ValentinskaPraha (293 metrů)

The Emblem HotelPraha (333 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (357 metrů)