CSI 19. století: problematická identifikace | Webinář

CSI 19. století: problematická identifikace | Webinář

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 16.2.2021

16únor úterý 18:00

Žánr: ostatní akce


Jak vypadala kriminalistika za dob Sherlocka Holmese? Rozdmýchejte svou dýmku zvědavosti a pojďte se s námi podívat na to, jak se rodily začátky forenzních věd. Na výlet do historie vyšetřování nás vezme Jozef Meteňko, jenž nám přiblíží, jak vypadalo „zachování místa činu" před více než sto lety, jak vypadala obhlídka místa činu, jak fungovala kriminalistická identifikace nebo jak na novinky reagovalo soudnictví. Seznámíme se také s historickým vývojem některých forenzních věd jako trasologie, daktyloskopie či balistika. Vyleštěte si lupy a vydejte se na vzrušující lov od otisků prstů až po odsouzení za vraždu.

Jozef Meteňko bude poutavě vyprávět o:
– kriminalistice a forenzních vědách
– významu přesného označení odvětví
– místě činu a jeho historii
– tom, jak vypadalo „zachování místa činu" před více než stoletím
– kriminalistické identifikaci
– historickém vývoji některých kriminalistických odvětví, či forenzních věd – trasologie, daktyloskopie, mechanoskopie, balistiky, (forenzní) antropologie, chemie, entomologie, zkoumání dokumentů a písmoznalectví 

prof. JUDr. Jozef Meteňko, PhD. je vysokoškolský profesor a vedoucí Katedry kriminalistiky a forenzních věd Akademie Policejního sboru v Bratislavě. Dlouhá léta působí jako odborník v oblasti vzdělávání v tomto oboru. Je autorem a spoluautorem mnoha vědeckých a odborných publikací, vysokoškolských učebnic a monografií. Je držitelem vícera ocenění a medailí, a to hlavně za rozvoj vědy a vysokých škol. Je také členem vícera vědeckých a redakčních rad.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce