Jakub Roztočil / What's the Frequency?

Jakub Roztočil / What's the Frequency?

Adresa:

Praha 7, Bubenské nábř. 306/13

Termín: 28.1.2021 7.3.2021
Vstupné:

zdarma

28led - 7bře celý den

Žánr: výstavyumění současné umění malba socha praha

Umělci: Jakub Roztočil


Výstava Jakuba Roztočila je přístupná pro individuální návštěvy na základě předchozí domluvy.

Tvorbu Jakuba Roztočila (*1979) lze stručně charakterizovat za použití klíčových slov zvuk - hmota - harmonie. Vzhledem k tomu, že je především procesuálním tvůrcem, byla by tato triáda s dalšími proměnnými, aplikovatelná i dialekticky. Zvuk v různých podobách např. tónových smyček je pro něj popudem a východiskem. Hmota je zastoupena barvou, podložkou, sochařským materiálem a strojem. Výsledkem zkoumání by následně měla být harmonie, pro níž je podstatný princip náhody a chyby vstupující do inscenovaného procesu. Napodobuje podmínky,které jsou v intelektu spojeny s vesmírným řádem. 

 

Většina Roztočilových děl vzniká za pomoci přístroje bez dotyku lidské ruky jako svého druhu živý dialog mezi umělcem v roli demiurga a stroje coby mediátora myšlenky. Zajímá ho dobrodružství vyjevování a emanace za použití mechaniky. V tomto případě je percipientem, ale zároveň i tím, kdo je součástí toho, co jej přesahuje - přírody i univerza. Evokuje bytí v nebytí. Jedná se o autorskou touhu po hledání existence, vlastního místa ve světě a kultuře za použití generovaného umění. Jakub Roztočil si pokládá ontologické otázky, kdy se pokouší vymezit a také zpochybnit plynutí lineárního času. Velký důraz přikládá na význam rytmu, pravidelnosti a cykličnosti. Zajímá jej, co se všechno naruší, pokud se objeví nahodilost ve složitém soukolí univerza, v němž se člověk ocitá během tvůrčího děje. Pohyb je zde paradoxem, kdy využívá fyzikální vlastnosti vytčeného média a všímá si náhody. 

Kurátor: Adam Hnojil

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

12kvě - 19zářcelý den

4kvě - 27čercelý den

25kvě - 8srpcelý den

Jan Jedlička

, Mariánské náměstí 1 Výstava

Ubytování v okolí akce Jakub Roztočil / What's...

Hotel Royal PraguePraha (541 metrů)

Wellness Hotel Extol InnPraha (587 metrů)

Pentahotel PraguePraha (662 metrů)