Pavel Opočenský se ve své nejnovější sérii šperků s názvem Epidemie vrací k tématu recyklace nalezených a dosloužilých předmětů – starých lyží, bakelitových krytů zásuvek a podobných užitých objeků, snowboardů, kytar a v posledních měsících částí motorů aut –, které inspirují autora k znovuoživení krásy materiálů původně designovaných ke specifickým účelům.

„Pozůstatek formy původního účelu předmětů je bonus vedoucí k mému způsobu využití a následování forem detailů k finálnímu tvaru šperků. Přes dvacet let se k tomuto konceptu periodicky vracím a vždy je to vyprovokováno nálezy u různých městských popelnic a odpadu opraven. Série Epidemie vznikla v době ‚nouzového‘ stavu mezi 13. březnem a 2. červnem 2020 díky času, který nedobrovolně poskytla,“ dodává autor.

Epidemie je kolekce broží, prstenů a náramků, v níž autor využívá původní strukturu vyřazených částí duralových motorů, která zároveň funguje jako unikátní dekor. Každý šperk je ručně vyrobeným, neopakovatelným originálem a jednotlivé kusy vytvářejí krajinu rozličných ornamentů a vzorů připomínající strukturu viru.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Epidemie

Výstaviště HolešovicePraha (1 111 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (2.6 km)

Wellness Hotel STEPPraha (2.7 km)