We want to be free, we will be free

We want to be free, we will be free

Termín: 2.9.2020 4.10.2020
Vstupné:

120 Kč, snížené 80 Kč (platí do celého objektu)

2zář - 4říj celý den

Žánr: výstavyhistorie lotyšsko výročí politika praha podzimní výstavy


Výstava mapuje historii utváření lotyšského státu a v souvislosti s ním také připomíná osudy států Litvy, Estonska, Polska a Finska, k jejichž založení či obnově došlo po první světové válce. V rozmezí let 2017–2018 tak všechny země oslavily 100. výročí své samostatné existence.

Výstava představuje fakta a přináší dokumentaci o cestě lotyšského lidu k založení samostatného státu Lotyšska, které svou nezávislost vyhlásilo 18. listopadu 1918, a jeho dalším strastiplném vývoji a domobraně během prvních let své existence. Dále poskytuje jedinečnou příležitost seznámit se s dokumenty uloženými rovněž v dalších zahraničních repozitářích, které informují o procesu zřízení či obnovení států Finska (6. prosince 1917), Litvy (16. února 1918), Estonska (24. února 1918) a Polska (11. listopadu 1918).

Avšak i po vyhlášení těchto nových nezávislých států každý z nich stále čelil vojenským, politickým a diplomatickým bojům za národní nezávislost a mezinárodní uznání. Navzdory těmto obtížím se v budování vlastní národní identity ale neúnavně pokračovalo – byly zřízeny první vlády a zvoleni zástupci jednotlivých parlamentů, rozvíjela se vzájemná spolupráce nejen mezi nově vzniklými zeměmi a postupně bylo dosaženo mezinárodního uznání těchto států také de iure.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce We want to be free, we...

Žižkovská televizní věžPraha (837 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (838 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (1 850 metrů)