Chopin_Sandová: Milostné preludium

Chopin_Sandová: Milostné preludium

Adresa:

Praha 1, U Sovových mlýnů 501/7

Termín: 22.6.2020
Vstupné:

400 Kč

Žánr: divadlodrama


Multižánrová inscenace reflektující osudy polského skladatele Fryderyka Chopina a francouzské spisovatelky George Sandové, jejichž bouřlivý vztah poznamenal dílo i životy obou z nich.

Fryderyk Chopin a George Sandová – dva fenomény uměleckého romantismu. Polský skladatel prožil převážnou část svého tvůrčího života ve Francii, kde se seznámil s francouzskou spisovatelkou a feministkou George Sand (často přechýlenou Sandovou). Jejich nevyvážený a emocemi nabitý vztah dokumentuje řada dopisů především Sandové Chopinovi, z nichž vychází i autorský text naší inscenace. Její forma však není výslovně dramatická. Jde o propojení všech Chopinových preludií a jevištního monologu Sandové o vztahu k Chopinovi. Na jevišti se setkávají tři žánrově nesourodé osobnosti – herečka, tanečník a hudebník, aby vedly „vzájemný monolog“.

V titulních rolích se představí herečka Kateřina Macháčková - dlouholetá kmenová členka Divadla pod Palmovkou, jež nahradí původně avizovanou Zuzanu Bydžovskou, dále režírující tanečník Martin Dvořák a klavírista NDBrno Kostiantyn Tyshko. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

16prosinec středa 19:30

19leden úterý 20:00

Pomocník Walser

, Dukelských hrdinů 47 Divadlo

15prosinec úterý 19:00

Ubytování v okolí akce Chopin_Sandová:...

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (624 metrů)

ValentinskaPraha (656 metrů)

The Golden Wheel HotelPraha (742 metrů)