Kreativní zóna / workshopy pro děti i dospělé na Kolben Open 7

Kreativní zóna / workshopy pro děti i dospělé na Kolben Open 7

Adresa:

Praha 9, Kolbenova 923/34a

Termín: 4.4.2020 v 10:00 hod. (sobota)
Vstupné:

Zdarma

4duben sobota 10:00

Žánr: výstavypřednáškypro dětiworkshop


I tento rok v rámci Kolben Open 7 jsou připraveny kreativní programy pro děti i dospělé. Kromě výtvarných workshopů, otevřené kreativní zóny a vzdělávací hry Vezmi dědu na Pragovce je novinkou Eko zóna, ve které si se návštěvníci mohou naučit, jak se dělají seed bomby nebo vermikompostéry.

Akvarel přírodními barvivy:
Workshop pod vedením zkušeného lektora je zaměřen na malbu technikou akvarelu. Tradiční cestou se naučíme vlastnoručně vyrábět přírodní akvarelové barvy, šetrné k životnímu prostředí. A samozřejmě si s nimi také zamalujeme na profesionální akvarelový papír!

Teorie Jablka v praxi:
Pod dohledem zkušeného lektora seznámíte s prací sprejem, technikou ovládání spreje, prací se šířkou stopy, trysky, základní bezpečností a cvičením koordinace pohybu, vyzkoušet budete moci šablony, postery, nálepky a fix. Pro praktickou demonstraci technik si lektor připravil ukázku s názvem „Teorie jablka“, kdy na jednom jablku zájemcům ukáže různé způsoby zpracování jednoho motivu.

Bombíme Seed bomby:
Seed bomba je kouzelná kulička vyrobená z jílu, kompostu a vybrané směsi semínek. Tato munice plná semínek je základní výbavou každého zahradníka i zahradnice. Pojďme si je spolu na Kolben Open 7 společně vyrobit. Bombíme, bombi taky!

Výroba vermokompostérů:
inspirovali jsme se na stránkách Primalex a připravili jsme pro vás workshop, kde si z kbelíků od barev můžete vyrobit vlastní vermikompostér, 100 % recyklovaný! kapacita tohoto workshopu je omezená, a rozhodli jsme se tedy, že o účasti rozhoduje dřívější příchod!

Po celý den bude probíhat otevřená kreativní zóna pro děti a dospělé (nelektorovaná), kde si můžete s vašimi dětmi zamalovat dle vaší fantazie. Tato část tvůrčích dílen bude probíhat až do 18:00 hod. 
 
Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha a Státním fondem kultury.
Galerie a muzea - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kreativní zóna /...

Hotel Relax InnPraha (1 778 metrů)

Hotel DUOPraha (2.6 km)

A&O Hotel Praha Metro StřížkovPraha (2.6 km)