Salon české fotografie

Salon české fotografie

Adresa:

Praha 1, Národní 9

Termín: 3.12.2019 20.12.2019
Vstupné:

zdarma

3pro - 20pro celý den

Žánr: výstavyumění fotografie moderní umění současné umění praha zdarma zimní výstavy


První tři prosincové týdny budou pařit druhému ročníku nezávislé výstavy Salon české fotografie, která se představí veřejnosti v prostorách Topičova salonu.

Událost je koncipována jako dialog fotografů na společné téma „lidé a život“. Mezi vystavujícími nemůže chybět král české street fotografie František Dostál, který poprvé veřejnosti představí cyklus „Mé rodné Vršovice“ společně s kolekcí „Jak jsem potkal Evy“.

Nesmírně působivé jsou rané fotografie z domovské metropole Ladislava Sitenského, který je veřejnosti známý především díky snímků letců RAF, avšak i zde autor nachází silná témata, která dokáže vykouzlit z běžného života Pražanů.

Jiný úhel pohledu přináší fotografka Petra Skoupilová, která se prezentuje výběrem snímků československé módy, které byly pořízeny pro potřeby návrhářů a publikovány v předních módních časopisech.

Alena Vykulilová překvapí intimním pohledem na radosti a strasti dětí z nemocničního prostředí.

Současný pohled na vybrané téma nabízejí street fotografové Jan Jirkovský, který dokumentuje aktuální pražský život a Anna Bella Betts, představující cyklus fotografií z osmiletého pobytu v Asii.

Vernisáž výstavy se koná v pondělí 2. prosince 2019 od 18 hodin a výstava dále potrvá do pátku 20. prosince vždy od 10 do 17 hodin (kromě 14. a 15. prosince, kdy bude salon uzavřen).

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

13lis - 16únocelý den

11pro - 29břecelý den

Devětsil

, Staroměstské náměstí Výstava

29říj - 15procelý den

Ubytování v okolí akce Salon české fotografie

Best Western Premier Hotel Majestic PlazaPraha (765 metrů)

Epifanie apartmentsPraha (814 metrů)

EA Hotel Crystal PalacePraha (835 metrů)