Lotrando a Zubejda

Lotrando a Zubejda

Adresa:

Praha 1, Jungmannova 31

Termín: 1.2.2020 (sobota) další termíny
Vstupné:

169 Kč

1únor sobota 11:00

Žánr: divadlopohádkamuzikálpro děti


Pod dubem, za dubem, tam tě oškubem! Pohádkový muzikál s písničkami Zdeňka Svěráka Jaroslava Uhlíře na motivy stejnojmenné filmové předlohy.

Za lesy hlubokými a kopci oblými se rozkládá půvabná česká kotlina. Kromě obyvatel počestných a pracovitých tu ale bydlí také loupežníci. Nejhorší z nich, starý raubíř Lotrando, si pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl pěkný, ale nevzdělaný mladík. Pošle proto mladého Lotranda do kláštera, aby se mu dostalo řádného vychování.

Z chlapce, který dosud rostl jako dříví v lese, se mezi mnichy stane jemný mladý muž. Jako poslušný syn svému umírajícímu otci slíbí, že řádně převezme jeho řemeslo. Když se duše starého arcilotra konečně odebere do pekla, nastanou mladému Lotrandovi těžké chvíle. Jako slušně vychovaný člověk není schopen obrat ani toho nejneobyčejnějšího kupčíka.

Ještěže potká drvoštěpa Drnce, který se s ním rozdělí o kus chleba s tvarohem. S fortelným dřevorubcem Drncem se Lotrando dostane také do daleké Solimánie. Tam už dlouhou dobu shánějí pravého studovaného doktora. Člověka, který má před lékařským jménem slabiku „Dr“.

Jedině takový muž by prý mohl vyléčit jejich stonavou princeznu Zubejdu ….

  • Hrají: Natálie Venturová / Kateřina Zapletalová / Ilona Hrochová, Ondřej Hyneš / Marek Zeman, Daniel Koťan / Patrik Vojtíšek / Matěj Merunka, Romana Sittová, Jiří Krejčí / Ondřej Pech
  • Autoři: Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Karel Smyczek, Radovan Snítil
  • Režie: Libor Jeník

Další termíny akce

1.2.2020 11:00 (sobota) Přidat do kalendáře
8.3.2020 11:00 (neděle) Přidat do kalendáře
Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Lotrando a Zubejda

Old Prague HotelPraha (254 metrů)

Hotel Majestic PlazaPraha (479 metrů)

Jalta Boutique HotelPraha (480 metrů)