Festival argentinského filmu patří již k tradičním kulturním akcím pražského podzimu. Letos se koná již po deváté. Ani v letošním ročníku není nouze o zajímavé filmy. Diváci mají možnost shlédnout celkem 6 projekcí. „Na své si určitě přijdou příznivci komedie i dramatu,” říká dramaturg festivalu Jan Rybář a dodává, “letos jsou k vidění filmy jako Naprosto šílená (Re Loca) s vynikající Natalií Oreiro nebo třebadobrodružná komedie Hrdinští lúzři (La Odisea de los giles), která v lednu získala cenu Goya za Nejlepší iberoamerický film.

Milovníkům černého humoru určitě doporučujeme Lest lasiček (El cuento de las comadrejas). Dramatičtější tóny pro změnu nabídne film Planá naděje (Baldío) natočený podle skutečné události nebo taky snímek Dluh (La Deuda), který zachycuje putování antihrdinky stíny velkoměsta. Dojímavé prožívání desetileté Amandy, která střídavě „pendluje“ mezi rodiči je námětem Dobrých úmyslů (Las buenas intenciones).

Jednotlivé filmy jsou uvedeny v originálním znění, doplněné o titulky jak v českém, tak i v anglickém jazyce. Festival je tedy přístupný česky, španělsky i anglicky mluvícím divákům.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Cine Argentino

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (620 metrů)

ValentinskaPraha (659 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (752 metrů)