Rekonstrukce bitvy na Bílé hoře

Rekonstrukce bitvy na Bílé hoře

Adresa:

Praha 6, Obora Hvězda č.p. 445

Termín: 21.9.2019 22.9.2019
Vstupné:

zdarma

21zář - 22zář celý den

Žánr: ostatní akcehistorie Bílá hora 1620 bitva Praha víkend zdarma děti


Také v letošním roce se Bělohorská pláň promění v obrovské bitevní pole. Diváci zhlédnou rekonstrukci historické události, která se v roce 1620 stala zlomem pro české země. Střet vojsk českých stavů na jedné straně a spojeného vojska Katolické ligy a císařské armády na straně druhé.

Stovky vojáků z celé Evropy (například z Anglie, Itálie, Maďarska, Polska, Nizozemí, Francie, Ukrajiny, Ruska a samozřejmě České republiky), dělostřelci nebo jezdci na koních – ti všichni se sjedou do Prahy, aby se účastnili největší rekonstrukce bitvy z období třicetileté války na našem území. Bojiště protnou pyrotechnické efekty a výstřely děl.

Na akci bude také dobové tržiště a doprovodný program pro děti i dospělé (šermířské ukázky, výcvik jednotek, výklad o palných zbraních, kejklíře, hudební vystoupení a další).

„Dvouhodinová bitva byla pro svůj rychlý průběh spíše jen šarvátkou, nicméně rozhodla o osudu celého stavovského povstání a rozhodujícím způsobem ovlivnila osud českého státu na dalších 300 let. V jejím důsledku museli všichni lidé přejít na katolickou víru anebo odejít z Čech. Mnoho lidí prchlo za hranice a 27 českých pánů skončilo na popravišti. Snažíme se bitvu ukázat tak, aby se co nejvíce podobala skutečné historické události,“ upřesňuje organizátor akce Martin Cholinský.

Rekonstrukci Bitvy na Bílé hoře organizuje již po třinácté Občanské sdružení Bílá hora 1620, přičemž jde o jednu z největších akcí svého druhu v Evropě. Letošní ročník se koná za podpory Městské části Praha 6. Bitva bude realizována tak aby se co nejvíce podobala skutečné historické události.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 6 Akce v MČ Praha 6

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Rekonstrukce bitvy na...

Pension Wurm Praha 6 (509 metrů)

Hotel Elegant Praha 6 (516 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (5.3 km)
Chrám svatého Víta Chrám svatého Víta Praha 1 (5.3 km)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (5.8 km)