Světový den zvířat - Park Na Pankráci Praha

Adresa:

Praha 4, Centrální park Pankrác

Termín: 28.9.2018
Vstupné:

zdarma

28září pátek 11:00

Žánr: ostatní akceslavnosti zvířata sport technika charita soutěže a hry rodina děti zdarma


Nadace na ochranu zvířat pořádá v pátek 28. září 2018, od 11 do 18 hodin, v parku Na Pankráci (Praha 4) oslavu mezinárodního svátku zvířat - SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2018. Akce se koná pod záštitou Ing. Zdeňka Kováříka, místostarosty MČ Praha 4, ve spolupráci a za finanční podpory této městské části.

Hlavním mediálním partnerem akce je časopis HAF & MŇAU, který je zároveň pořadatelem již 5. ročníku největšího srazu bull plemen psů v ČR s názvem V. Rekord Bull Sraz, který proběhne v rámci programu Světového dne zvířat 2018.

Světový den zvířat slavnostně zahájí Markéta Procházková, zpěvačka a patronka Nadace na ochranu zvířat; Marcela Lund, prezidentka a Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat; Ing. Zdeněk Kovářík, místostarosta městské části Praha 4; Kateřina Kašparová, vydavatelka časopisu HAF & MŇAU; Zuzana Lošáková, Corporate Affairs Director Mars Czech s.r.o. a Lucie Michková, zastupitelka MČ Praha 4 a zakladatelka akce PesFest. Slavnostní zahájení proběhne ve 13 hodin na hlavním pódiu.

Nadace na ochranu zvířat připravila zajímavý a bohatý program Světového dne zvířat, zaměřený na soužití a vzájemný vztah lidí a zvířat. Součástí programu budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se psy (např. dogdancing, agility, dogfrisbee, treibball, dog puller, aj.), ukázky práce záchranné zdravotnické služby veterinární (PET-MEDIC) či ukázky práce a výcviku asistenčních, vodicích, signálních nebo také záchranářských psů (Pestrá, o.p.s.; Záchranná brigáda kynologů Praha), dále ukázky práce útvaru psovodů Celní správy hl. m. Prahy.

Programovou novinkou akce bude PET FAMILY – centrální registr zvířat. Jedná se o projekt Nadace na ochranu zvířat, na němž téměř 2 roky spolupracovala s odborníky (nejen) v oblasti IT. Registr je specifický tím, že do něho lze bezplatně registrovat nejen psy a kočky, ale také hlodavce, později i jiné druhy zvířat v zájmovém chovu. Registr nabízí také chytrou mobilní aplikaci (nejen) pro ztráty a nálezy zvířat, která uživatelům umožňuje využívat funkce a nástroje registru na mobilních datových zařízeních (v prostředí Android a IOS). PET FAMILY – centrální registr zvířat poskytuje mnohem více než jen registraci zvířat, a to nejen pro majitele zvířat, ale také pro útulky, veterinární lékaře a zařízení, chovatelské stanice, profesní a zájmové organizace a města. Více informací o registru naleznete zde: www.centralniregistrzvirat.cz.

Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry (ZO ČSOP Nyctalus), dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic (Záchranná stanice lesy hl. m. Prahy; Stanice Pavlov, o.p.s.), dále také prasátka chovaná v domácnosti (Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti, z.s), ježky (Klub chovatelů ježků, z.s. ) nebo holuby (Českomoravský klub chovatelů poštovních holubů).Divácky atraktivní budou také přehlídky / ukázky miniaturních a fríských koní nebo Staff Bull Show - ukázky sportovních disciplín pro bull plemena psů, které předvede Lucky Bull Team pod vedením Daniela Žďárského.

V rámci programu akce proběhne charitativní sbírka chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích. Pomozte i VY! Přijďte na Světový den zvířat a přispějte sbírky pro útulky. Uvítáme např. obojky, vodítka, košíky, pelíšky, misky, hračky, kartáče, boudy aj. Sbírka bude poté přerozdělena vybraným útulkům, které mají stálý nedostatek nejen financí, ale také chovatelských potřeb a vybavení pro zvířata. Součástí programu je také adopční nabídka psů, hlodavců a koček z útulků, které se na akci představí.

Chystáme také atletické soutěže, zábavné hry a vědomostní kvízy pro děti, dospělé i psy a odborné bezplatné poradny Nadace na ochranu zvířat.

Více informací o akci pravidelně zveřejňuje pořadatel na stránce v události na stránce Nadace na ochranu zvířat v sociální síti Facebook – odkaz zde: https://www.facebook.com/events/353330798496449/.

Těšíme se na setkání s vámi na této jedinečné akci
Světovém dni zvířat 2018

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 4 Akce v MČ Praha 4

Podobné akce

7září sobota 12:00

21září sobota 13:00

24kvě - 23čvccelý den

Sport? Sport!

, Na Poříčí 12 Výstava