Debatana téma: Co potřebují ohrožené děti

Debatana téma: Co potřebují ohrožené děti

Adresa:

Praha 1, Ostrovní 13

Termín: 3.9.2018
Vstupné:

volné

3září pondělí 19:00

Žánr: ostatní akcedebatadiskuze


Diskuse se zaměří na analýzu současné situace ohrožených dětí v ČR v kontextu probíhajících změn v oblasti sociální a rodinné politiky. Dále pak na plnění mezinárodně právních závazků České republiky v oblastech ochrany lidských práv. Mezi pozvanými hosty jsou odborníci, kteří se zasazují o kvalitní a důstojné podmínky v péči o ohrožené děti včetně jejich následné podpory v době dospívání a rané dospělosti.

V debatě bude popsán současný stav včetně doporučení, která Česká republika v této oblasti pravidelně dostává od lidskoprávních mezinárodních organizací (Rada Evropy, Výbor pro práva dítěte OSN, Evropský soud pro lidská práva). Dalším tématem bude představení funkčních a kvalitních služeb, které se snaží nejen o pomoc konkrétním dětem, ale podílejí se i na systémových změnách, které by měly přispět k zvýšené ochraně ohrožených dětí a jejich rodin do budoucnosti.

Diskutují: Marie Oktábcová (Kruh rodiny), Jana Luhanová (Routa), Dagmar Zezulová a Markéta Chábová (Mimo domov), Tereza Jandová (Dětský domov Korkyně), Radek Ptáček (1. LF UK). Moderuje Terezie Pemová.

Debatu organizuje Národní institut pro děti a rodinu, z.s., 1. Lékařská fakulta UK a Knihovna Václava Havla při příležitosti XXII. Světového kongresu ISPCAN (International Society for Prevention Child Abuse and Neglect).

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Debatana téma: Co...

Koruna Hotel Praha 1 (141 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Praha 1 (145 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (288 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (174 m)