100PY

100PY "Sto let očima pěti generací"

Adresa:

Plzeň, Presslova 14

Termín: 18.5.2018 31.10.2018

18kvě - 31říj celý den

Žánr: výstavy


Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie, připomenete si významné události, slavné osobnosti i výrazné proměny města. Výstava v DEPO2015 zahrne i prostor nádvoří a je určena dospělým i dětem od 18. května do 31. října 2018.

Expozice znázorňuje století v pěti obdobích, v nichž je možné vystopovat podstatu naší identity, vlastností a morálních hodnot. Od přerodu První republiky v Protektorát, přes zlom z poválečné euforie do komunistické totality, zánik energie Pražského jara a přechod v normalizaci, letargii konce 80. let v konfrontaci s překotnými změnami v 90. letech až po aktuální období, kdy Česká republika hledá sílu pro své evropské cítění v konfrontaci s nacionálními tendencemi.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Galerie a muzea - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 100PY "Sto let očima...

Penzion a Pizzerie AnticaPlzeĹ (270 metrů)

Apartsee s.r.o.PlzeĹ (537 metrů)

Hotel Slovan PlzeĹPlzeĹ (722 metrů)