Řemeslná sobota

Řemeslná sobota

Adresa:

Skuteč, Rybičkova 364

Termín: 19.8.2017
Vstupné:

50 Kč / 25 Kč (do 15 let) / zdarma do 6 let

19srpen sobota 09:00

Žánr: ostatní akce


Řemeslná sobota 19. srpna bude tradičně ve znamení zprovozněných pracovišť muzejních expozic. V ševcovské světničce se budou šít boty a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na prvorepublikovém šicím stroji Adler.

Ve venkovní kamenické expozici roztopí kovář výheň a kameník si připraví ukázky lámání žuly dlabačkou, kterou bude pohánět historický motorový kompresor. Z bločků kamene pak nože beranové štípačky rychle vyrobí úhledné dlažební kostky. V chodu budou i další stroje a zařízení, a to stabilní motory, rameno na leštění kamene, svážná, Zajíčkův jeřáb, lanovka, třídička štěrku a buchar AJAX 3.

Stálé expozice doplňuje o letošní letní sezóně výstava věnovaná palným zbraním, a tak se můžete vedle komentovaných prohlídek zaměřených na obuvnické a kamenické řemeslo těšit i na humorná vystoupení herce Romana Prokeše, při kterých se seznámíte s historií různých druhů zbraní. Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej drátovaných výrobků, keramiky, cínovaných šperků, přírodních mýdel, šitých a dřevěných dekorací, svíček ze včelího vosku, hojivých mastí a tinktur z propolisu, čajů, bylinek, koření, přírodní medoviny, medu, medových specialit, domácích limonád, marmelád a sirupů. Děti budou moci využít řadu dílniček.

Čeká je malování sádrových odlitků zkamenělin, výroba papírových loutek, kovářská dílna, škola netradičního šněrování i skládání bot z papíru zvané origami. Každá vstupenka se na závěr dne zúčastní slosování o dárkový poukaz v hodnotě 2 000 Kč od firmy Botas a.s. Otevřeno je od 9 do 17 hodin. Nezmeškejte proto nic, co vám může přinést SKUTEČný zážitek!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Řemeslná sobota

Euro penzion Chrudim*** Chrudim (18.1 km)

Penzion Chrudimák (ubytování Chrudim) Chrudim (18.2 km)