Libor Krejcar

Libor Krejcar

Adresa:

Pardubice, Pernštýnské nám. 50

Termín: 5.8.2021 6.2.2022

5srp - 6úno celý den

Žánr: výstavysochař umění řemesla Pardubice


Sochař Libor Krejcar (1961), vzděláním řezbář, rodák z Hořic v Podkrkonoší, žije v Heřmanově Městci. Živil se jako restaurátor, pracoval mimo jiné v restaurátorských dílnách Státní památkové péče v Pardubicích (od roku 1980). Pohyboval se v prostředí undergroundu, přátelil se a spolupracoval mimo jiné s Milanem Langrem, Ivanem Martinem Jirousem, Jiřím Lacinou. Vlastní tvorbě se věnuje od přelomu 70. a 80. let, vytváří sochy ze dřeva, kovu, sádry, kostí a dalších přírodních materiálů. Od počátku 80. let pracoval na svém cyklu Pantheria, který tvoří dřevěné a později kovové sošky koček, inspirovaném sochami lvů u vchodů do starých usedlostí ve východních Čechách.

Dalším výrazným cyklem jsou kočičí Madony ze sádry či série Na křídlech. Jeho první výstava proběhla v roce 1985 v pardubickém Klubu kultury na sídlišti v Polabinách. Aktuální výstava bude do jisté míry k této historické výstavě svým pojetím odkazovat, autorova tvorba bude představena v širším kontextu pardubického kulturního života 80. let, bude se zabývat také hudebním dílem Libora Krejcara (zejm. zvukové bloky z 80. let, pozdější spolupráce se skupinou Bílé světlo, vlastní skupina Tamers of Flowers).

Otevírací doba

úterý – neděle: 10:00 – 18:00

pondělí: zavřeno

Vstupné

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Libor Krejcar

Ubytování U PalukůChrudim (9.7 km)

Residence ArxChrudim (10 km)

Restaurace Evergreen Nové AdalbertinumHradec Králové (19.4 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?