Malířka a zloděj / Muzejní noc

Malířka a zloděj / Muzejní noc

Adresa:

Olomouc, Jungmannova 3

Termín: 20.5.2022
Vstupné:

Volné

20květen pátek 20:00

Žánr: filmdokumentární muzejní noc letní kino Olomouc


Letošní první letní kino v Telegraph proběhne ve spojení s Muzejní noc Olomouc 2022! Při této příležitosti uvedeme neuvěřitelný dokumentární snímek Malířka a zloděj, který popisuje vztah mezi okradenou českou malířkou Barborou Kysilkovou a usvědčeným norským zločincem, který její hyperrealistické malby odcizil. Postupně si vybudují vztah skrze společnou lásku k malbě a Barbora se jej rozhodne namalovat. Vítěz divácké ceny Letní Filmové Školy 2021.

Mladá česká umělkyně Barbora Kysilková žijící v Oslu je zoufalá z krádeže dvou svých obrazů. U soudu osloví jejich zloděje a poprosí jej, aby jí stál modelem pro portrét. Postupně se začne vytvářet zvláštní, těžko uvěřitelný vztah a zároveň vzniká neoddělitelné pouto, které tyto lidské bytosti spojí navždycky. Původně krátký dokument o jedné loupeži se proměnil v mnohovrstevnatý příběh o kreativním procesu, meandrech lidských vztahů, možnosti dostat druhou šanci a smyslu života jako takového. Výjimečný dokument s českou stopou, který nadchnul festivaly, kritiky i diváky po celém světě. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Olomouc Akce v obci Olomouc

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Malířka a zloděj /...

Theatre HotelOlomouc (761 metrů)

Restaurace ARIGONEOlomouc (1 629 metrů)

Theresian Hotel & SpaOlomouc (1 913 metrů)