Haprdáns

Haprdáns

Adresa:

Ostrava, 28. října 49/23

Termín: 19.9.2016
Vstupné:

70 – 150

19září pondělí 19:30

Žánr: divadloKomedie


Jedním z příspěvků Národního divadla moravskoslezského k 400. výročí úmrtí největšího dramatika všech dob Williama Shakespeara bude HAPRDÁNS. Ivan Vyskočil a jeho „Nedivadlo“, to jsou pojmy, které v divadelním světě stále rezonují, ač jejich hlavní protagonista již nevystupuje. HAPRDÁNS je zkratkou (HAmlet, PRinc DÁNSký), za níž se skrývá hravý text, originální parafráze na jednu z geniálních her velkého alžbětince. Premiéru měl v roce 1980.

„Zkrátka méně známá verze známého příběhu, kdy tragédie přijde zkrátka“, podtitul, jímž autor hru obdařil, leccos napovídá: půjde o svižnou komedii. O komedii originální v tom, že se hraje především o všem, co v Hamletovi přímo není, ale co by tam být mohlo a někdy i mělo; o tom, co si postavy říkají a jak jednají v „zákulisí“ původní hry.

Vyskočilova textu se nehodláme dogmaticky držet, do inscenace vložíme též něco ze sebe, ostatně také autor své hry považuje především za východisko k inscenaci, východisko, které má být neustále doplňováno, rozvíjeno a upravováno.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Haprdáns

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (349 metrů)

Hotel Brioni Ostrava (534 metrů)