Qai

Qai

Adresa:

Opava, Ostrožná 46

Termín: 8.3.2024
Vstupné:

270,-

8březen pátek 20:00

Žánr: koncerty Alternativa/Indie Opava


Koncert, Klub Art

Kapela QAI poprvé v Opavě! Pomalé tóny akustické kytary vystřídají dynamické songy, které se vám dostanou pod kůži. Užijte si Mezinárodní den žen ve skvělé společnosti!

Pocházejí z Třinecka, hrají hudbu žánrově zařaditelnou jako Indie pop, který se prolíná s akustickou alternativou. Všechny písně skupiny QAI jsou v angličtině. Debutový song a videoklip s názvem I’m Trying vznikl již v roce 2017, postupně přibývaly další skladby jako Friends, Up&Down, 2020 nebo Lost. Skladba Friends nedávno překonala hranici 50 tis. streamů na Spotify a objevila se v řadě editorských playlistů. Na podzim roku 2021 kapela vydala debutové EP Fastgoing nahrané s dánským producentem Esbenem Svanem. V současnosti kapela vystupuje v České republice a pracuje na novém albu.

Pokud jste ještě o kapele QAI neslyšeli, určitě budete znát projekty, ve kterých tito hudebníci působí nebo vystupovali dříve. Zpěvák a kytarista Tomasz Wałach je bývalým členem kapely Noemiracles. Už tehdy se začal věnovat vlastní tvorbě a pokračuje v tom dodnes – většina skladeb z repertoáru QAI jsou jeho dílem. Bubeníka Pavla Pilcha jste mohli vidět a slyšet v kapele Charlie Straight nebo Lake Malawi. Vlastimil Škoda a jeho baskytara zní také v jazzovém projektu Point of Few, působil také v kapele Nebe. Krystian Danel – kytarista, violoncellista a profesionální hudebník tělem i duší – vystupuje na českých a slovenských pódiích jako doprovod těch největších hvězd – vidět ho můžete vedle zpěvačky Kristýny nebo na koncertech české kapely Mirai. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Qai

Zámek ZábřehOstrava (28.2 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (39.2 km)

STING ApartmentsHavířov (40.9 km)