V rámci projektu „FUTUROVA!!! – Najdi si své místo v budoucnosti“, který je realizovaný s finanční podporou statutárního města Ostrava, vznikla v roce 2021 nová expozice Svět civilizace! Interaktivní výstava si klade za cíl přiblížit široké veřejnosti fungování životního prostředí. Svět civilizace představí působení člověka na přírodu a nabídne možnosti, jak přispět k udržitelnému stavu planety Země.

Na co se mohou návštěvníci těšit?

Na návštěvníky čekají taková překvapení, jako je superpočítač Anselm – továrna na zpracování ohromného množství dat. Donedávna sloužil k superrychlým a složitým výpočtům vědcům z celého světa. V expozici dále najdou interaktivní čistírnu odpadních vod a spoustu vychytávek, které ukazují, jak z odpadu znovu vyrobit užitečné věci.

Expozice se dočkala i exponátů, které přibližují, co je to tzv. cirkulární ekonomika, umělá inteligence či technologie pro dekarbonizaci naší planety. Mezi oblíbené exponáty patří například dispečink elektrárny, kde si návštěvníci vyrobí energii a následně rozsvítí část expozice. Za zmínku stojí také exponát, který vás provede krok po kroku celým procesem fotosyntézy.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Svět civilizace

Zámek ZábřehOstrava (3 km)

STING ApartmentsHavířov (11 km)

Zámeček Petrovice Karviná (21.6 km)