Festival Mateřinka

Festival Mateřinka

Adresa:

Liberec, různá místa

Termín: 15.6.2021 (úterý)

Žánr: festival divadelní festival děti rodina pohádka loutky Liberec


Mezinárodní festival loutkového divadla MATEŘINKA „21“ se v Liberci uskuteční v plánovaném termínu, a to od 15. do 19. června 2021. V rámci jeho 26. ročníku (koná se jednou za dva roky) se představí celkem osmnáct profesionálních loutkových souborů nejen z České republiky, ale i ze zahraniční. Během pěti dní mohou diváci zhlédnout na dvacet tři inscenací představujících výběr toho nejlepšího z tvorby pro děti od dvou do šesti let. Připraven je navíc bohatý doprovodný program. Hrát se bude v divadle i pod širým nebem, na různých místech v Liberci, ale také v Turnově a Jablonci nad Nisou.

Program festivalu

Mateřinka je festival profesionálních loutkových divadel, který se jako jediný v České republice a široko daleko v Evropě zaměřuje výhradně na tvorbu pro nejmenší diváky. Do festivalového programu, který je soutěžní, jsou vybírána představení statutárních divadel, nezávislých souborů, privátních skupin i sólistů. Z nich na závěr navrhne odborná porota k ocenění ta nejzdařilejší. Mateřinka je festival s nezanedbatelnou tradicí, jehož historie se začala psát v roce 1972.

Vstupenky na festival jsou již v prodeji, stejně tak na běžná sobotní představení. Poprvé zahraje Naivní divadlo dětem a rodičům 29. května v 10:00 hodin inscenaci Kabinet zázraků neboli Orbis pictus, zcela jedinečným zážitkem pak bude premiéra novinky Lišák Renard, která se v případě příznivého počasí uskuteční v pátek 4. června ve 20:00 hodin pod širým nebem na náměstí Dr. E. Beneše, a to u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Divadla - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival Mateřinka

Wellness Apartmán De LuxeLiberec (321 metrů)

Wellness Penzion U MuzeaLiberec (322 metrů)

Apartmány Milenium LiberecLiberec (466 metrů)