Anifilm 2020 - Liberec

Anifilm 2020 - Liberec

Adresa:

Liberec, různá místa

Termín: 6.10.2020 (úterý) 11.10.2020

6říj - 11říj celý den

Žánr: animovaný film rodina děti festival


Téma letošního ANIFILMU „Slyšet animaci“ přinese nesoutěžní filmový program zaměřený na hudbu a zvuk v animovaném filmu. Mezi slavnými snímky v programu festivalu nebudou chybět takové klasiky jako Pink Floyd: The Wall (režie Alan Parker, 1982) s nezapomenutelnými animovanými sekvencemi Geralda Scarfeho nebo drsný povídkový film Heavy Metal (režie Gerald Potterton, 1981).

Prezentovat se ale bude i současná tvorba propojující živou hudbu s animací, například projekt The 4 Seasons Music and Animation kombinující známé Vivaldiho dílo s animací světových tvůrců pod uměleckým vedením slavného režiséra Kodžiho Jamamury. Vedle nejlepších a nejnovějších animovaných filmů se tedy může Liberec i hosté festivalu těšit na unikátní živá hudební vystoupení. ANIFILM vzdá poctu také českým klasikům filmové hudby, jako byl Zdeněk Liška, Jiří Kolafa nebo Luboš Fišer.

Ve spojitosti s tématem festivalu se diváci budou moci setkat s řadou významných hostů či si sami vyzkoušet, jaké to je ozvučit animovaný film.

Program festivalu poběží na mnoha místech: v kulturním centru Lidové sady, v kině Varšava, v Domě kultury či v prostorách Krajské vědecké knihovny. Festivalovým centrem se stane liberecký zámek. Oblibu si určitě získá i dočasné letní kino ve středu města.

O akci jsme již napsali...

Kulturní centra - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Anifilm 2020 - Liberec

Wellness Hotel BabylonLiberec (726 metrů)

Ypsilon Golf Resort LiberecLiberec (5.6 km)

Spa Resort Libverda - Villa FriedlandLázně Libverda (16.4 km)