"Stojí, stojí domeček, v tom domečku stromeček.."

Adresa:

Chlumec nad Cidlinou, Pražská

Termín: 28.11.2021
Vstupné:

příspěvek dobrovolný

28listopad neděle 10:00

Žánr: výstavyhistorie rodina děti muzeum


Městské muzeum Loreta ve spolupráci s Římskokatolickou farností Chlumec nad Cidlinou připravilo tradičně v kostele Nejsvětější Trojice vánoční výstavu tentokrát s názvem: „Stojí, stojí domeček, v tom domečku stromeček“. Jak již název napovídá, letošní výstava bude zaměřena na fenomén vánočního stromku. Návštěvníci se dozví, kdy tradice stavění a strojení vánočních stromků vznikla i jak se stromky v průběhu času strojily. Letos jsme si proto zapůjčili vánoční ozdoby z muzea ve Dvoře Králové, které se na touto tematiku specializuje.

Děti se mohou také těšit na barevný betlém a ukázku hraček, které se často pod stromečkem objevovaly. Výstava bude pro veřejnost přístupná v těchto termínech: neděle 28. 11. 2021 od 17 do 19 hod neděle 19. 12. 2021 od 13 do 16 hod pátek 24. 12. 2021 od 13 do 15 hod Věřím, že výstavu, kterou jsme pro vás připravili budete moci navštívit a stane se tak jedním ze střípků, ze kterých se bude skládat vaše vánoční pohoda.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Naše tipy...

Akce na Jiný den?