Pečeme chleba z kvásku

Brno, Skřivanova 3

17.5.2017 v 17:00 hod. (středa)

450

Přidat do mého kalendáře

Další vstupenky

Pečeme chleba z kvásku

Co Vás čeká na kurzu PEČEME A VAŘÍME Z KVÁSKU

Autorka první Kváskové kuchařky se s Vámi podělí o teoretické a praktické informace o kvásku. Dozvíte se jak si upéct každý den jiný chleba - jednoduše, levně a hlavně zdravě. A nepotřebujete ani domácí pekárnu, ani ošatku. Chleba má dlouhou trvanlivost a hlavně víte co jíte. Můžete ho využít i jako originální dárek. Ať už jako klasický pecen chleba, kváskový dort, chlebovou vánočku či bábovku. Na kurzu ochutnáte hotový, různě ochucený chleba a zjistíte, z čeho všeho lze chleba udělat.

Co se naučíte:

Naučíte se jak si zadělat a vést kvásek. Co s ním, když pečete jednou za týden nebo když jedete na dovolenou. Budete si umět zadělat těsto na chleba. Bude Vám prozrazeno i know-how, jak si svůj původní recept upravíte na recept na kváskový chleba. 

Pod odborným vedením si uhnětete těsto na kváskový chleba. Ten si pak doma večer nebo druhý den upečete. Bude na Vás, zda si připravíte klasický, nebo budete chtít vyzkoušet cibulový, červený z řepy, nebo oranžový z mrkve. 

Co si odnesete:

- násadu živého 4-letého kvásku
- sušený kvásek jako kváskovou rezervu
- informace o kvásku a zkušenosti s kváskovým pečením
- těsto na chleba

Co s sebou:

S sebou si vezměte malou skleničku na kvásek, volitelně - uzavíratelnou krabičku na těsto, psací potřeby a blok na poznámky a hlavně dobrou náladu. 

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Pečeme chleba z kvásku

Hotel Myslivna   Brno

Hotel Amphone   Brno

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.