Objevování nových jeskynních systémů Rumunska

Objevování nových jeskynních systémů Rumunska

Adresa:

Brno, Jezuitská 1

Termín: 10.6.2016

10červen pátek 19:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Parta speleologů z Moravského krasu se jednou rozhodla rozšířit si obzory v jiných krasových oblastech Evropy. Začalo to výpravami do Slovinska, pokračovalo Černou horou, ale nejvíce "zdomácněli" v Rumunsku, kam se už šestým rokem vracejí prozkoumávat nové jeskynní prostory. Posouvání hranic neznámého je však vykoupeno tvrdou dřinou.

Do jeskyně je třeba odtransportovat velké množství materiálu, výše položené chodby musejí lezecky zdolávat, zatopené části překonávat potápěním a už i před náhle sílícím proudem vody museli utíkat. Toto vše v těžkých podmínkách mapují a dokumentují, aby mohli svoji práci přiblížit i Vám...

Petr Barák -narozen v Brně (1986) -první kroky v jeskyních a skalách Moravského krasu už v dětských letech -členství: Česká speleologická společnost, Rakouský horský svaz, Český horolezecký svaz, Svaz potápěčů České republiky -účastník více než 40 speleoexpedic do krasových oblastí Rakouska, Slovenska, Černé hory, Slovinska, Bulharska a Rumunska -v jeskyních se věnuje potápěčskému a lezeckému průzkumu, když není zbytí tak i fotografování a mapování Z důvodu velkého zájmu o přednášky, jsme se rozhodli zavést předprodej rezervacii. Kapacitu máme jen na 50 míst, tak si jedno rychle zajisti:) 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Objevování nových...

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (107 metrů)

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (383 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Tulip Restaurant Tulip Restaurant Brno (516 m)