Faun Festival 2024

Faun Festival 2024

Adresa:

Brno, Zelný trh 9

Termín: 12.4.2024
Vstupné:

690

12duben pátek 18:00

Žánr: festivalyelektronika hudební festival hudba koncert Brno Faun Festival 2024


FAUN je dobrodružný hudební projekt, který v duchu mota Explorations in Sound zkoumá, objevuje, experimentuje, rozšiřuje obzory a zároveň baví. Druhý ročník Festivalu FAUN nabídne mimořádně pestrou zvukovou paletu, překvapivé žánrové průsečíky, radikální hudební vize a nekompromisní koktejl stylů a přístupů od od elektronické a elektroakustické kompozice až po strukturálně bohatý zvuk živých kapel, od noise až k maximálnímu tichu, od progresivní západní hudby po rituály kultur východních.

Datum a místa konání 12. 4. 2024 (pá) od 18:00 Dům umění města Brna 13. 4. 2024 (so) od 17:00 Divadlo Husa na provázku 

Páteční program V pátek 12. dubna proběhne prolog festivalu v Domě umění města Brna, kde FAUN v české premiéře představí britskou experimentální turtablistku Mariam Rezaei, která redefinovala možnosti gramofonu jako hudebního nástroje a jejíž album Bown většina hudebních serverů a kritiků oprávněně zařadila mezi nejlepší nahrávky loňského roku.

Na zcela opačné straně zvukového spektra bude vystoupení italské butó tanečnice Eleny Boschi, která za naprostého ticha předvede svou pohybovou ekvilibristiku.

Sobotní program Hlavní koncertní program festivalu proběhne v sobotu 13. dubna na velké a sklepní scéně divadla Husa na provázku, kterými opět prostoupí eklektický hudební koktejl obsahující EDM elektroniku, ambient, současný jazz, hudební improvizace či vokální experimenty. Japonské duo KAKUHAN vypálí dávku matematicky přesného elektronického soundu (Koširo Hino) nenuceně propojeného s křehkými ambientními plochami cella (Júki Nakagawa). Belgický multiinstrumentalista a zvukový experimentátor Bram Bosteels v Brně představí novou desku projektu Kaboom Karavan – směsici elektroniky, živých houslí, starých akustických nástrojů a zvukových objektů. Velkou scénu Husy na provázku dále rozezní syrové EDM beaty v Berlíně usazené producentky Ziúr rozšířené o hlasovou akrobacii velšské hudební nomádky Elvin Brandhi.

Slovensko-norská dvojice Michaela Antalová, Adrian Myhr přivezou do Husy žánrový mix soudobé a tradiční hudby obou zemí s prvky folklóru, živou elektronikou a terénními nahrávkami doplněný strhující světelnou projekcí norského umělce Torda Knudsena. Sklepní scénu obsadí i se svými Buchla modulárními syntetizátory rumunská zvuková umělkyně Alina Kalancea. Improvizační duo Les Marquises (Emilie Škrijelj – akordeon, elektronika, gramofony a Tom Malmendier – bicí) nabídne elektroakustickou bouři se závratnými tempy. Nigar Hasib společně se Sun Sun Yap předvedou své vokální umění v audiovizuální performanci Memory VI, jež zahrnuje tradiční kurdské hlasové techniky, fyzické divadlo i komponovanou experimentální hudbu.

Line-up KAKUHAN Kaboom Karavan Ziúr & Elvin Brandhi Michaela Antalová & Adrian Myhr & Tord Knudsen Alina Kalancea Les Marquises Nigar Hasib & Sun Sun Yap Mariam Rezaei Elena Boschi

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

25duben čtvrtek 20:00

Chit chat club - talkshow

, Dominikánské nám. 656/2 Divadlo

26duben pátek

Cabaret 007

, Dominikánské nám. 656/2 Divadlo

26duben pátek 20:30

Ubytování v okolí akce Faun Festival 2024

Restaurace a hotel OlbergBlansko (16.5 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (21.2 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (21.8 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...