16. brněnská muzejní noc se bude konat 7. srpna. Letos si atmosféru nočního města plného kultury užijí nejen Brňané. Do Brněnské muzejní noci se zapojuje přes 20 kulturních institucí, které, jak je již zvykem, otevřou své brány v 18 hodin a kromě výstav nabídnou množství kreativních aktivit pro dospělé i děti.

18:00—24:00 Petr Veselý / Nůž v kredenci
Petr Veselý zachází se slovem stejně přirozeně jako s obrazem. Obojí odvíjí od průsečíku viděné/řečené, dotýkané/myšlené. Zdánlivou lehkost spojení přitom vyvažuje tíže hmotného, ke které se vždy vrací a v níž svou práci ustavuje. Pokud je tvůrčí proces chápán jako ten, při němž je význam vrstven, je jeho tvorba ztělesněným paradoxem, dokladem radikálního ubírání. Kurátorka: ​​​​​​​Barbora Kundračíková.

Brněnská muzejní noc - Fait Gallery 

18:00—24:00 David Možný / Blink of an Eye
Umanutě precizní zpracování s akcentem na detail. Důraz na přímou, smyslovou zkušenost a až fyzické působení na diváka. Spektakulárním způsobem sdílené pochybnosti o zřetelnosti hranic mezi skutečností a iluzí, mezi strojovými algoritmy virtuálního prostředí a fluidní realitou. To jsou stěžejní atributy tvorby Davida Možného. Kurátor: Pavel Švec.

18:00—24:00 Kristián Németh / Warm Greetings
Výstava představuje aktuální směřování tvorby slovenského vizuálního umělce Kristiána Németha. V projektu Warm Greetings se zaobírá tematikou nadřazené moci, neovlivnitelnými externími zásahy, společenskými normami, tlakem a očekáváními působícími na jednotlivce či kolektiv v současném světě. Kurátor: Michal Stolárik.

18:30 Komentovaná prohlídka výstavy Kristiána Németha
Komentovaná prohlídka výstavy Warm Greetings s autorem Kristiánem Némethem a kurátorem Michalem Stolárikem.

19:30 Komentovaná prohlídka výstavy Petra Veselého
Komentovaná prohlídka výstavy Nůž v kredenci s autorem Petrem Veselým a kurátorkou Barborou Kundračíkovou.

21:00 Komentovaná prohlídka výstavy Davida Možného
Komentovaná prohlídka výstavy Blink of an Eye s autorem Davidem Možným a kurátorem Pavlem Švecem.

18:00—22:00 Udělej si sešit s Little Books
Tvořivá dílna pro milovníky papíru všech věkových kategorií. Na workshopu se naučíte šít sešit pomocí upcyklace. Jako materiál vám poslouží odřezky krásných grafických papírů, které tím zachráníte před kontejnerem. Veškeré potřeby zajistíme. Sešit a grif si odnesete domů. Cena 100 Kč.

www.littlebooks.cz

18:00—22:00 Výtvarné workshopy pro děti a dospělé
Lektorské oddělení LES (Laboratory for Education and Synergy) připravilo výtvarné aktivity navazující na díla prezentovaná na právě probíhajících výstavách a přibližující práci představených autorů. Cena je již zahrnuta ve vstupném na výstavy (20 Kč).

18:00—24:00 Bookshop Artmap, dětský koutek a kavárna Mutter Café

VSTUPNÉ:

Výstavy a workshopy lektorského oddělení LES – 20 Kč/os.; dílna s Little Books – 100 Kč/os.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Brněnská muzejní noc...

Restaurace a hotel OlbergBlansko (16.8 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (21.5 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (22 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...