LIVE stream - Online: Arina Dähnick: The MIES Project

LIVE stream - Online: Arina Dähnick: The MIES Project

Adresa:

Brno, Černopolní 45

Termín: 29.4.2020 31.5.2020

29dub - 31kvě celý den

Žánr: výstavyumění vila Tugendhat Brno live stream online


BERLÍNSKÁ FOTOGRAFKA ARINA DÄHNICK VE STOPÁCH LUDWIGA MIESE VAN DER ROHE

CZ: Ačkoli výstava Arina Dähnick: The MIES Project ve vile Tugendhat nemohla být veřejnosti otevřena, přinášíme Vám však videoukázku z výstavy, kterou pro Vás vytvořila sama její autorka Arina Dähnick.

Život ve městě a kultivovanost, kontrasty uvnitř a venku, rozmazání a zaostření, odrazy a zrcadlení, hra s vnímáním pozorovatele — to jsou obrazová témata berlínské fotografky Ariny Dähnick. Architekturu Ludwiga Miese van der Rohe objevila na podzim roku 2012, kdy po bouřce zažila fascinující a paradoxní prostorovou zkušenost při sledování Nové národní galerie: vnímala neomezenou rozlehlost a zároveň poutavost tohoto místa. Od té doby fotografovala tuto stavbu za různých podmínek až do jejího uzavření v roce 2015, dále pak sledovala stopy Miese z Berlína do Brna, z Chicaga do New Yorku. Zachytila jeho nejslavnější budovy včetně vily Tugendhat, Seagram Building a Lake Shore Drive Apartments v působivém fotografickém souboru, jenž je vyjádřením její kreativní inspirace, ale i fascinující prostorové zkušenosti architektury samotné.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

15listopad neděle

Brněnské dostihy

, Dostihové závodiště Brno-Dvorská Sport

10prosinec čtvrtek 19:00

Pera markýze de Sade

, Malinovského nám. 1 Divadlo

Ubytování v okolí akce LIVE stream - Online:...

Restaurace a hotel OlbergBlansko (14.7 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (19.4 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (20 km)