Brno předměstí Vídně

Brno předměstí Vídně

Termín: 15.11.2019 31.12.2020

15lis - 31pro celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění morava


Jak uchopit umění 19. století optikou brněnské galerie? Odpověď nabízí nová expozice v Místodržitelském paláci, která prostřednictvím čtyř okruhů (biedermeier, historismus, folklorismus, secese) přibližuje lokální umění v kontextu vídeňské tvorby, jež v té době fungovala jako přirozené centrum.

Obrazy a sochy jsou v expozici vystaveny dohromady s nábytkem, nádobím, či oděvy, aby tak společně co nejvěrněji vykouzlily ducha doby, v níž vznikaly. Výstavu otevírá zrcadlové bludiště a prostor věnovaný těm nejlepším dílům z období gotiky a baroka z galerijních sbírek. Ty divákovi pomáhají zasadit umění 19. století do historických souvislostí. V jádru expozice se pak setká s obrazem Jízda králů od Joži Uprky, paravánem namalovaným Alfonsem Muchou, plakátem od Gustava Klimta či nábytkem Josefa Hoffmanna. Nechybí ani prostor určený nejen dětem k relaxaci a zábavě či grafický kabinet. Zde se budou střídat fotografie, kresby a další práce na papíře: začínáme s výběrem děl od Egona Schieleho a malířů z okruhu vídeňské Secese.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Brno předměstí Vídně

Restaurace a hotel OlbergBlansko (15.8 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (20.6 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (21.2 km)