V sobotu 1.září 2018 budou ve Slupi konány již tradiční Slavnosti chleba. Hlavním programem této akce je přehlídka folklorních souborů z regionu Jižní Moravy, národnostních menšin žijících na území Jihomoravského kraje, ale i ze Slovenska.

V rámci doprovodného programu lze shlédnout jarmark, kde budou představována historická řemesla. Jarmark bude doplněn o další stánky s občerstvením, burčákem a čerstvým pečivem. Na travnaté ploše za mlýnem bude umístěna vojenská polní pekárna, která v průběhu akce bude nepřetržitě péci chléb. Za mlýnem bude také připraven program pro děti, včetně vodníka, který bude vyprávět pohádky. Před vstupními branami bude k vidění vojenské ležení Klubu vojenské historie, se zaměřením na sté výročí založení československého státu.

Až do večerních hodin bude v nepřetržitém provozu Vodní mlýn ve Slupi. V blízkosti kulturního domu bude k vidění rozsáhlá přehlídka historických traktorů, které se vydají po poledni na spanilou jízdu po areálu Slavností chleba. V rámci předváděcích jízd autobusů Technického muzea v Brně můžete navštívit dělostřelecký srub Zahrádka v Šatově.

České dráhy v den konání slavností vypraví parní vlak z Brna do Znojma, Šatova a zpět. Do Slupi je možno se dostat zadarmo ze Šatova a Znojma prostřednictvím předváděcích jízd historických autobusů. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, jinak zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Odjezdy historických autobusů budou upřesněny, před konáním akce zvláštním jízdním řádem.

Těšíme se na Vás

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Brně Akce v obci Slup

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Slavnosti chleba ve Slupi

Alt Hotel Znojmo (8.6 km)

Hotel Savannah Znojmo (10.5 km)