Happening Lubo Kristka "Křížová cesta" na Landštejně

Happening Lubo Kristka "Křížová cesta" na Landštejně

Termín: 7.6.2014
Vstupné:

Vstup zdarma

7červen čtvrtek 01:00

Žánr: divadloclubbingbaletzdarmataneční


Další z legendárních happeningů surreálního sochaře, malíře a performera, tentokráte na zřícenině hradu Landštejna. Účinkují členové Filharmonie Brno, baletu Národního divadla Brno, Smíšeného sboru Kantiléna, absolventi Taneční konzervatoře Brno, operní zpěv, mystické postavy... to vše ve výpravných scenériích Lubo Kristka.

Vstup na happening již tradičně zdarma.

Až s palčivou akribií vede autor diváka zhuštěně časem od středověku přes současnost k budoucnosti, jako kdyby chtěl vyjádřit, že vpřed znamená "něco" vrátit nazpět! Happening s cca šedesáti špičkovými účinkujícími nemá v současné době snad ani ve světě mnoho obdob. Jeho součástí bude noční výstava Kristkova cyklu obrazů, jenž bude při této příležitosti v ČR jen jednou k zhlédnutí.

Nově vydaná kniha o L. K. "Kristkova podyjská glyptotéka" s texty historičky umění a kulturoložky Barbory Půtové je zdarma ke stažení na adrese: www.glyptoteka.cz
Videa předchozích happeningů L. K.: www.youtube.com/lubokristek
Další informace: www.lubokristek.net 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Divadla - Jihočeský kraj Akce v obci Staré Město pod Landštejnem

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Happening Lubo Kristka...

U ProkopůŘásná (26.1 km)

Resort Svatá KateřinaKaliště (29.8 km)

Vratislavský DůmTřeboň (35.3 km)