Ennio Morricone přeje pěkné svátky do ČR a zve na svuj pražský koncert

Nahrávám video...

Legenda na poli filmové hudby, držitel Oscara za celoživotní dílo a autor kultovních melodií z klasických westernů Ennio Morricone přijede v únoru 2014 do Prahy. Jeho pražský koncert se uskuteční 9.2.2014 v O2 Aréně.

Jeden z největších hudebních skladatelů současnosti, trojnásobný držitel ceny Grammy, držitel ceny Oscar za celoživotní dílo, autor několika písní k filmům Kill Bill, Hanebný pancharti či Nespoutaný Django, hudby k legendárním westernům Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý Ennio Morricone přijíždí ohromit Českou republiku. Symfonický orchestr pod jeho vedením odehraje strhující koncert 9. února 2014 v pražské O2 aréně.

Je bez debat, že v únoru 2014 přijede do pražské O2 arény koncertovat nejplodnější a nejúspěšnější skladatel filmové hudby v historii světové kinematografie. Ennio Morricone je jediný hudební skladatel, který obdržel prestižní ocenění Oscar za celoživotní dílo a přínos kinematografii. Je trojnásobným držitelem ceny Grammy, dvou cen Zlatý glóbus, pětkrát získal cenu BAFTA, sedmkrát cenu David di Donatello a to je jen krátký výčet z celkového seznamu jeho ocenění.

V roce 2009 mu dokonce francouzský prezident Nikolas Sarkozy udělil prestižní státní ocenění cti. Morriconeho dílo je známé především díky kultovním westernům režiséra Sergia Leoneho. Nezapomenutelná je hudba k filmu Hodný, zlý a ošklivý s Clintem Eastwoodem, stejně jako legendární melodie k filmu Tenkrát na západě, z kterých dodnes divákům mrazí v zádech. Ennio Morricone složil hudbu k více než pěti stovkám filmů a seriálů. Všichni jistě dobře znají jeho melodie k filmu Profesionál s J. P. Belmondem v hlavní roli. Je autorem slavných skladeb z televizního seriálu Chobotnice, který je českému diváku velmi dobře známý.

Skladby Ennia Morriconeho mohou filmoví fanoušci naleznout i na soundtracích oblíbeného režiséra Quentina Tarantina, který je použil ve svých snímcích Kill Bill, Hanebný pancharti nebo v kasovním trháku Nespoutaný Django.

Přidejte se k nám na YouTube

t.h. 20.12.2013
Líbí? Pošlete to dál...

Názory fanoušků

Dušan HomolaDušan Homola(06.04.2023 - 09:14)
latinodanzapragalatinodanzapraga(23.02.2023 - 17:01)
jakubjakub(16.09.2022 - 13:02)