V jarním singlu Listoletu hostuje Beata Bocek

Nahrávám video...

Nový animovaný videoklip na píseň Lullaby o dvou ztroskotaných vzduchoplavcích představuje alternativní formace Listolet. Svým hlasem píseň zkrášlila polskovalašská písničkářka Beata Bocek, nominovaná letos na cenu Anděl v kategorii world music, se kterou Listolet dlouhodobě spolupracuje. "Jednou bychom s Beatou chtěli udělat společné album," prozrazuje Tomáš Háček z Listoletu, "ale je to zatím (a taky bude!) hudba budoucnosti."

Píseň je zpívaná pro Listolet netypicky v angličtině. "Text přišel během cestování po severní Indii, kde se člověk neustále domlouvá anglicky, písnička si o to sama řekla, to člověk nic nenadělá" vysvětluje Háček, který je spolu s výtvarnicí Bárou Eisenhammerovou současně tvůrcem videoklipu. Ten vznikal několik týdnů kombinací různých technik - kreslené a ploškové animace i videa. Po několika animovaných klipech, mj. pro skupinu Kryštof, na kterých Tomáš Háček pracoval v pozici scénáristy a režiséra, se tentokrát poprvé pustil i do samotné animace. "Náramně jsme si to užili," směje se. Třešničkou na dortu, ukrytou v závěru klipu, je listoletecká přehlídka. Sestává se z létajících strojů, které pro klip vytvořili spřátelení výtvarníci.

Lullaby je první vlaštovkou z připravovaného alba, nazvaného pracovně "Malý kluk". Ve dvanácti nových písních bude hrát důležitou roli trubka a větší prostor dostanou také elektronické prvky. Od loňského částečně ještě folkrockového debutu se tak Listolet posouvá hlouběji do vod "folktroniky", kde se cítí stejně svůj, jako v domovských Západních Karpatech.

Videoklip je současně pozvánkou na jarní listoletecké turné, kde listoletci představí další písně z připravovaného alba:

18.4. Ostrava, Hudební bazar
19.4. Vsetín, Lapač
20.4. Zlín, Bamboo
4.5. Napajedla
9.5. České Budějovice, Majáles
10.5. Zlín, Zlínské jaro
16.5. Praha, Kaštan
20.5. Brno, Stará pekárna

Přidejte se k nám na YouTube

t.h. 24.4.2013
Líbí? Pošlete to dál...

Umělci: Listolet

Názory fanoušků

Dušan HomolaDušan Homola(06.04.2023 - 09:14)
latinodanzapragalatinodanzapraga(23.02.2023 - 17:01)
jakubjakub(16.09.2022 - 13:02)