Centrum sklářského umění, Huť František, Sázava

Centrum sklářského umění, Huť František

Sázava, Na Kácku 218

Není tu akce, kterou Centrum sklářského umění, Huť František pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyCESTY SKLA, o.p.s.
  • Ohodnoť místo
  • www.cestyskla.cz

Centrum sklářského umění, Huť František v Sázavě v současnosti pořádá sklářské kurzy a workshopy pro širokou veřejnost. Kurzy jsou zaměřené na různé techniky zpracování skla, jako je foukání a tvarování skla, lehání, slinování, rytí a pískování, broušení nebo tavená plastika pod vedením významných českých i zahraničních lektorů.

Zároveň, se sklářskými kurzy, v Centru probíhají interaktivní a komentované prohlídky do expozice moderního skla ze sbírky IGS (International Glass Symposium) a prohlídka ateliérů a dílen v provozu. Vzniká tak jedinečná možnost dostat se do přímého kontaktu se sklářskou tvorbou od návrhu až po realizaci.

Podstatná je také orientace Centra sklářského umění na základní školy s cílem probudit zájem žáků o sklářské řemeslo a propagace sklářských škol přímo v centru.

Centrum sklářského umění se soustředí hlavně na šíření technické, technologické a výtvarné znalosti o sklářské výrobě a tvorbě. Udržuje a rozvíjí potenciál tvůrčích schopností sklářských umělců a podporuje tradiční oblasti uměleckořemeslné výroby, která je významnou součástí české kultury.

V Centru sklářského umění se konají také doprovodné kulturní akce, krátkodobé výstavy, koncerty, zajímavá setkání, skleněný jarmark či vánoční trhy.Centrum sklářského umění, Huť František a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Centrum sklářského umění, Huť František: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!