Centrum sklářského umění, Huť František, Sázava

Centrum sklářského umění, Huť František

Sázava, Na Kácku 218

Není tu akce, kterou Centrum sklářského umění, Huť František pořádá? Přidej ji

Centrum sklářského umění, Huť František v Sázavě v současnosti pořádá sklářské kurzy a workshopy pro širokou veřejnost. Kurzy jsou zaměřené na různé techniky zpracování skla, jako je foukání a tvarování skla, lehání, slinování, rytí a pískování, broušení nebo tavená plastika pod vedením významných českých i zahraničních lektorů.

Zároveň, se sklářskými kurzy, v Centru probíhají interaktivní a komentované prohlídky do expozice moderního skla ze sbírky IGS (International Glass Symposium) a prohlídka ateliérů a dílen v provozu. Vzniká tak jedinečná možnost dostat se do přímého kontaktu se sklářskou tvorbou od návrhu až po realizaci.

Podstatná je také orientace Centra sklářského umění na základní školy s cílem probudit zájem žáků o sklářské řemeslo a propagace sklářských škol přímo v centru.

Centrum sklářského umění se soustředí hlavně na šíření technické, technologické a výtvarné znalosti o sklářské výrobě a tvorbě. Udržuje a rozvíjí potenciál tvůrčích schopností sklářských umělců a podporuje tradiční oblasti uměleckořemeslné výroby, která je významnou součástí české kultury.

V Centru sklářského umění se konají také doprovodné kulturní akce, krátkodobé výstavy, koncerty, zajímavá setkání, skleněný jarmark či vánoční trhy.Centrum sklářského umění, Huť František - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Centrum sklářského umění, Huť František: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!