Ateliér Josefa Sudka, Praha 1

Ateliér Josefa Sudka

Praha 1, Újezd 30

Není tu akce, kterou Ateliér Josefa Sudka pořádá? Přidej ji

Ateliér Josefa Sudka se nachází v Praze na Újezdě. Ateliér představuje jediný dochovaný příklad fotografického ateliéru zahradního typu, který byl vystavěn na konci 19. století a v roce 1901 přemístěn na Újezd z Královských Vinohrad.

V roce 1985 v ateliéru vypukl rozsáhlý požár, který ateliér zničil tak, že ho již nebylo možné zachránit. Přistoupilo se tedy k znovuvytvoření původního ateliéru a k postavení dokonalé repliky.

Ateliér se zaměřuje na fotografii současného umění. Převážná část se zabývá tvorbou českých autorů mladší a střední generace.

Pravidelně se na výstavách objevuje i odkaz tvorby Josefa Sudka. V letních měsících je do programu ateliéru zařazena minimálně jedna výstava fotografií, která souvisí buď přímo s Josefem Sudkem, nebo s tvorbou jeho vrstevníků či žáků.

Výstavy v Ateliéru Josefa Sudka přitahují návštěvníky nejen z České republiky, ale také i ze zahraničí. Prohlídku si zde nenechal ujít například herec Richard Gere.Ateliér Josefa Sudka a okolí - aktuální program a vstupenky

27čer - 30srpcelý den

Josef Sudek

Ateliér Josefa SudkaVýstava

25říj - 8procelý den

Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Ateliér Josefa Sudka: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (254 m)
Café Louvre Praha 1 (1 023 m)