Zámek Mikulov

Mikulov, Zámek 1

Není tu akce, kterou Zámek Mikulov pořádá? Přidej ji

Hrad Mikulov vznikl pravděpodobně ve 13. století, tehdy byl Přemyslem Otakarem II. udělen v léno Lichtenštejnům.

Rod Lichtenštejnů pak na konci 16. století vystřídali Dietrichsteinové, za nichž si zámek získal svou dnešní podobu. Zajímavostí je, že se na zámku zdržoval císař Napoleon a v roce 1866 zde bylo podepsáno příměří mezi Pruskem a Rakouskem.

Zámek do základů vyhořel v roce 1945 při ústupu německé armády. Díky péči Spolku pro obnovu mikulovského zámku byl v 50. letech znovu obnoven.

Zámek je veřejnosti přístupný od dubna do listopadu každý den mimo pondělí. Zámecká zahrada patří k největším zahradním areálům hradního typu a otevřena veřejnosti je od dubna do září.

V zámku sídlí Regionální muzeum v Mikulově, které návštěvníkům nabízí hned několik expozic, mezi nimi například Galerii Dietrichsteinů, věnovanou významnému moravskému šlechtickému rodu, Oděv Markéty Františky Lobkowiczové, ve kterém byla tato dáma pohřbena, nebo expozici Římané a Germáni v kraji pod Pálavou.

Nově je také otevřena expozice Víno napříč staletími, kompletně věnovaná vinařství - protože víno je pro Mikulov srdcovou záležitostí.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Zámek Mikulov: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Hotel Bonsai Mikulov Mikulov (679 m)
Camp Pálava Mikulov (8.8 km)

Je libo tematický výlet po okolí?

Počasí v okolí města Mikulov?