Není tu akce, kterou Zámek Slavkov - Austerlitz pořádá? Přidej ji

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. Znám je především jako rezidence významného rodu pánů z Kounic a jako místo, poblíž něj se v roce 1805 odehrála Bitva tří císařů (neboli bitva u Slavkova).

Původně komenda řádu německých rytířů vznikla ve 13. století, později byla přestavěna na tvrz a od 16. století, kdy tvrz získal rod Kouniců, byla upravena na dvoukřídlý renesanční zámek. Dnes zámek patří městu Slavkov u Brna a v roce 2008 byl vyhlášen národní kulturní památkou.

Zámek je veřejnosti přístupný od dubna do listopadu každý den kromě pondělí.

Návštěvníci si mohou prohlédnout nádherné historické sály a salónky, expozici "Austerlitz - malé město velkých dějin" v konírnách a jízdárnách zámku seznamuje s krvavou historií Austerlitzu, nebo se s dětmi vydejte řešit záhadu ztracené korunky. Nenechte si ujít také příležitostné výstavy nebo vzpomínkové akce na výročí bitvy u Slavkova.

K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné golfové hřiště.Zámek Slavkov - Austerlitz - program na červenec


Štítky

Zámek Slavkov - Austerlitz: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!