Městské muzeum Polná, Polná

Městské muzeum Polná

Polná, Zámek 486

Není tu akce, kterou Městské muzeum Polná pořádá? Přidej ji

Městské muzeum Polná sídlí v areálu polenského hradu a zámku. Provozuje několik prohlídkových tras, které se nacházejí v objektu hradu, v jednom ze zámeckých křídel a tzv. Staré škole:

Hrad I - řemesla - v rámci této trasy si můžete projít suterén a první nadzemní podlaží hradu, uvidíte lapidárium v hradním sklepení, lékárnu "U Černého orla", kupecký krám a expozici starých řemesel.

Hrad II - historická - v rámci této trasy si můžete projít druhé a třetí nadzemní podlaží hradu a seznámit se s historií polenského hradu a jeho stavebním vývojem. Uvidíte Erbovní sál, Ditrichštejnský sál, Kunštátským sál, měšťanské pokoje 19. a 20. století, "Síň rodáků", expozici života na venkově, expozici 1. světové války a československých legií.

Muzeum - v rámci této trasy, která se nachází v jednom ze zámeckých křídel, se můžete seznámit se stručnými dějinami Polné v rámci expozice Proměny Polné od 13. do 19. století, projít expozici hodin a navštívit některou ze sezónních výstav.

Stará škola - tato trasa se nachází v objektu tzv. Staré školy a její součástí je školní třída z roku 1866, dva kabinety učebních pomůcek, byt učitele, černá kuchyně a výstavka výtvarných prací žáků.

Trasy Hrad I, Hrad II a Stará škola jsou s průvodcem a délka jedné prohlídky je přibližně 1 hodinu. Trasa Muzeum je bez průvodce. Sezóna trvá od začátku dubna do konce října.Městské muzeum Polná a okolí - aktuální program

Momentálně se zde nic nekoná. Víš o akci, která tu chybí? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Městské muzeum Polná: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!