Vila Löw-Beer v Brně, Brno

Vila Löw-Beer v Brně

Brno, Drobného 22

1
Není tu akce, kterou Vila Löw-Beer v Brně pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (1)Lenka
  • Ohodnoť místo
  • www.vilalowbeer.cz

Vila Löw-Beer v Brně je nejmladší pobočkou Muzea Brněnska. V letech 1913–1939 vila patřila Alfredovi Löw-Beerovi, židovskému velkoprůmyslníkovi a obchodníku s textilem, který věnoval na konci dvacátých let 20. století část pozemku své dceři Gretě. Ta společně s manželem Fritzem Tugendhatem vybudovala v letech 1929-1930 v horní části zahrady Löw-Beer rodinný dům – dnes světoznámou Vilu Tugendhat.

V památkově obnovené Vile Löw-Beer, v níž byla zachována zajímavá kombinace původních secesních prvků a přestavby rodiny Löw-Beer, je umístěna expozice nazvaná Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat. Ta představuje kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně od druhé poloviny 19. století do počátku 20. století. Návštěvníci se seznámí s rozvojem Brna, se základními genealogickými údaji rodiny Löw-Beerů, rozvojem vilové kolonie v Černých Polích, brněnským textilním průmyslem, jehož čelními představiteli Löw-Beerové byli a s historií samotné vily i sousední vily Tugendhat.

Základní textové informace v expozici jsou rozvíjeny promítáním dobových fotografií a plánů významných veřejných staveb a rodinných domů v Brně 19. a 20. století. Veřejnosti je rovněž k dispozici knihovna.

Pravidelně každý pátek, sobotu a neděli se v časech 10:30, 12:30 a 15:30 hodin konají komentované prohlídky technického zázemí vily, při nichž se seznámíte se zachovalými prvky unikátního systému teplovzdušného vytápění a chlazení. Navštívíte například světlík, půdu či kaloriferovou komoru. Nechybí videoprojekce ve schodišťové hale, která na 3D modelu vily názorně ukáže fungování jednotlivých dobových systémů.

Expozici doplňují krátkodobé výstavy v galerii Celnice, které jsou přístupné zdarma. Pobyt návštěvníkům zpříjemňuje kavárna Celnice i rozlehlá, volně přístupná, zahrada.

Vila v průběhu roku pořádá rovněž řadu kulturních akcí.

Foto: Andrea Morkusová a Tomáš VojáčekVila Löw-Beer v Brně a okolí - aktuální program

Momentálně se zde nic nekoná. Víš o akci, která tu chybí? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Vila Löw-Beer v Brně na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Vila Löw-Beer v Brně: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...