Valašské Meziříčí, Komenského 2

18.11.2016 19.11.2016

25 Kč

Další vstupenky

14. valašský krajkářský a řemeslný trh

14. valašský krajkářský a řemeslný trh ve Valašském Meziříčí se letos koná v pátek 18. a sobotu 19. listopadu. Třídy SPŠ Stavební (bývalé SOU, naproti zámku Žerotínů) zaplní řemeslníci z Moravy, Čech, Slovenska i Polska.

Návštěvník pocítí atmosféru starých jarmarků s rozmanitou nabídkou ručně vyrobeného zboží. Budou je nabízet hrnčíři, drátenici, řezbáři, košíkáři, spolu s tkalci, šperkaři, krajkářkami, mydláři a dalšími řemeslníky. Vybere si opravdu každý, oblečení od hlavy až k patě, od paličkovaného klobouku po filcové papuče nebo háčkované boty, vybavení interiéru od tkaného koberce po keramický květináč, věci užitkové i pro radost.

Blížící se Vánoce připomene vůně malovaných perníčků a svíček z včelího vosku, malířky vánočních ozdob budou dekorovat baňky podle konkrétního přání. Na své si přijdou i ti, které zajímá řemeslo samotné, mohou se zastavit u živých ukázek a podívat se, jak konkrétní výrobek vzniká. Bude připraveno i občerstvení, návštěvníci si mohou posedět u frgálu, kávy, či medoviny, v nabídce bude i teplé jídlo.

14. valašský krajkářský a řemeslný trh může být příležitostí k nákupu vánočních dárků, stejně jako možností příjemně stráveného sobotního odpoledne plného inspirace.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce 14. valašský krajkářský a řemeslný trh

Hotel Ondráš   Zlín

Hotel Vega   Luhačovice

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.