Fotíme bez bariér

Fotíme bez bariér

Termín: 2.2.2024 29.2.2024
Vstupné:

0

2úno - 29úno celý den

Žánr: výstavyumění fotografie expozice handicap Třebíč


Navštivte první zastávku putovní expozice snímků projektu Fotíme bez bariér.
 
Co vzejde ze spojení práce profesionální fotografky s lidmi s mentálním či kombinovaným handicapem? Na této výstavě budete svědky výsledku jejich volnočasové aktivity.
U mnohých snímků byste dokonce mohli tvrdit, že rovnou patří k prezentaci na veřejnosti. Bezpochyby oplývají fantazií, mají kreativní řešení, překvapují nečekaným úhlem pohledu a jsou profesionálně zpracované. Odhalují v nás celou plejádu pocitů: od úzkosti, tajemnosti, křehkosti až po radost nebo smutek. 
 
Michaela Vostalová, která v minulosti působila jako fotografka Hospodářských novin, Deníku a nyní se zaměřuje na sociální dokument a fotoilustraci knih, se rozhodla založit fotokroužek Fotíme bez bariér s tím, aby poukázala na tvůrčí schopnosti handicapovaných lidí. Chtěla jim zprostředkovat zážitek z vytvoření vlastního uměleckého díla. Během podzimu 2023 se v Třebíči společně s 19 klienty věnovala autorské tvorbě, která obsahuje různé fotografické žánry ateliérové i exteriérové fotografie. 
 
Snímky jejího projektu, které zde uvidíte, mají blízko k umění. Nabízí prostor žít plně, s fantazií, uvolnit city, ocenit snahu lidí kolem nás.
Fotokroužek Fotíme bez bariér je místem, kde moment překvapení, úžasu, radosti z krásného záběru, vytváří pocit přátelství a domova. Podporuje tak něco, co má ve společnosti neocenitelnou roli, a sice lidskou soudržnost.
 
Výstava je doplněna básněmi uživatele Stacionáře Úsměv Třebíč.
 
O projektu: fotimebezbarier.cz
 
Vedoucí projektu: michaelavostalova.cz
 
PROJEKT PODPOŘILO MĚSTO TŘEBÍČ.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Fotíme bez bariér

Western - Šiklův Mlýn s.r.oMoravec (35.7 km)

U ProkopůŘásná (35.8 km)

Vinařství LintnerKyjovice (38.2 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?