KineDok: Rozkaz je rozkaz + Oni

KineDok: Rozkaz je rozkaz + Oni

Adresa:

Praha 1, Cihelná 548/4

Termín: 21.8.2017

21srpen pondělí 20:30

Žánr: filmKineDokpromítánídokument


Rozkaz je rozkaz + Oni (Felsőbb parancs + Azok/Maďarsko)

2 pohledy na jednu krizi ještě předtím, než se na ni vrhla média. Dělí je od sebe čas natáčení a zcela odlišné filmové formy.

Observační Rozkaz je rozkaz vypráví o hranici, jejíž maďarskou stranu střeží dobrovolníci, aby nikdo nepronikl, a na jejíž druhé straně kněz pomáhá přežít imigrantům, kteří jsou odhodláni hranici za každou cenu překročit.

O dva roky později se ocitáme v malé maďarské bohaté vesničce v pohádkovém dokumentu Oni. Pokoj jejích obyvatel byl narušen náhlou událostí - vybudování uprchlického tábora vzdáleného jen pár kilometrů. Vesničané proti němu začali velmi silně protestovat. Čelili stejným problémům jako zbytek světa jen pár měsíců poté.

Nová situace přinesla otázky týkající se tolerance, strachu z neznámého a z migrace. A odhalila další, skrytý problém. Ve vesnici bydleli dva druhy lidí: převážně starší, původní vesničané, kteří přijali přítomnost cizinců a mladší, bohatí přistěhovalci, kteří byli jen stále víc naštvaní a považovali přítomnost cizinců za zbytečný risk, který nechtěli podstoupit.

Ve spolupráci s Centrem pro integraci cizinců projekce hned dvou kraťasů na jedno téma dvěma způsoby - pozorování ostře střežené hranice a hororová pohádka o ztracené vesnici. Po filmu diskuse se zástupci KineDoku a CIC.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce KineDok: Rozkaz je...

Best Western Premier Hotel Royal Palace Praha 1 (214 metrů)

Hotel U Tří Pštrosů Praha 1 (251 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Karlův most Karlův most Praha 1 (218 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (732 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (953 m)