KINO Rudolfinum: Loni v Marienbadu (1961)

KINO Rudolfinum: Loni v Marienbadu (1961)

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 10.11.2016
Vstupné:

zdarma

10listopad čtvrtek 17:00

Žánr: filmumění


Nekonečné chodby, luxusní sídlo, dva muži a jedna žena, jejich příběh a jejich dialogy.

Ve čtvrtek 10. listopadu budete mít poslední možnost vidět film Loni v Marienbadu (1961) režiséra Alaina Resnaise v KINĚ Rudolfinum v Sukově síni. Výstava Loni v Marienbadu: Film jako umění v Galerii Rudolfinum končí již 27. listopadu. francouzsky s českými titulky vstup zdarma

Jako volná adaptace žánru francouzského nového románu, který vytvořil Alain Robbe-Grillet, se film Loni v Marienbadu zapsal do historie řadou ocenění. Již 1961, v roce svého uvedení, získal Zlatého lva na Benátském filmovém festivale, dva roky poté byl nominován Britskou filmovou akademií v kategorii Nejlepší film a scénář Alaina Robbe-Grilleta byl nominován na Oscara. Radikalita filmu Loni v Marienbadu spočívá především v rozbití tradičních struktur času, prostoru a reality.

Avantgardní hra, jejíž zápletka se odvíjí od otázky, zda se hlavní postavy opravdu minulý rok v Marienbadu potkaly, vychází z uměleckého jazyka, kde samotný styl se stává obsahem. Geometrické formy, architektonické linie a repetice kompozičních principů jasně odkazují na postupy charakteristické pro vizuální umění. Sám Alain Resnais poznamenal: „Rád bych vytvořil film, který bude vypadat jako socha a znít jako opera."

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce KINO Rudolfinum: Loni v...

Florentina Boat Praha 1 (94 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Exclusive Praha 1 (308 metrů)