Ostrov, kde rostou housle

V repertoáru VILY Štvanice dosud chyběl titul věnovaný nejmenšímu divákovi, ale to se od listopadu změní. Inscenace Ostrov, kde rostou housle bude pro děti od šesti let a nejen pro ně. Autorská inscenace s hudbou a písněmi Marka Doubravy a hravou scénografií Mikoláše Ziky a Natálie Rajnišové potěší diváka každého věku.

„Inscenace vychází z antologie světové poezie pro děti Ostrov, kde rostou housle a dalších básní z českých poetických vod. Scénář vznikal kolektivně. Každý přispěl oblíbenou básní, zážitkem z dětství, vzpomínkou na vlastní dětské hry a úniky z reality a tak vznikl příběh o dobrodružném putování dvou sourozenců, kteří se ale ve skutečnosti ocitli jen na chvíli doma sami, “ popisuje vznik této inscenace dramaturgyně Marie Nováková. Režisér Ivo Kristián Kubák doplňuje: „Každé dítě umí najít velké dobrodružství ve zdánlivě obyčejném světě a každý dospělý touží nakouknout dítěti do hlavy a zjistit, co se v ní vlastně odehrává.“

Tvůrci inscenace pracují s živou hudbou, zpěvem, voicebandem, zvuky, ruchy a objektovým divadlem. Obyčejné předměty se v opuštěném bytě stávají aktéry dobrodružství. Láhev šampaňského může být velrybou, prachovka papouškem a peřina sněhovou vánicí. Básně Jiřího Dědečka, Christiana Morgensterna, Jamese Krüsse, Aloise Mikulky a dalších otevírají divákům nové, fantazijní světy.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 7 Akce v okolí
  • RockOpera Praha

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    RockOpera Praha
    Praha 7, Komunardů 306/1

    Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.