Horizonty současného filmu: Dopisy otci

Horizonty současného filmu: Dopisy otci

Adresa:

Praha 1, Bartolomějská 11

Termín: 30.6.2016

30červen čtvrtek 20:00

Žánr: filmdokument


Filmový esej na téma vztahu otce a syna. Dva světy: ornitologické močály a daleké cesty. Mezi nimi moře a dopisy. Pokus o komunikaci na základě filmového média v roli terapeuta, aby se vzdálenost příliš nevzdálila.

Čas. Dokument byl natáčen v průběhu šesti let na filmový materiál Super8 a 16mm. Většina 8mm materiálu byla vyvolávána v domácích podmínkách. Většina 16mm materiálu je mozaika různě darovaných zbytků, které se nahodile setkaly buď v Londyně nebo v Paříži, v Koperu nebo v Praze. Materiál byl postupně přepisován do digitalního formátu.

Na počátku jsem chtěl natočit dokumentární portrét vášnivého ornitologa, ale snímek začal získávat osobnější kontury a stal se z něj portrét generačního vztahu mezi otcem a synem. Cesty, seznámení, vracení, loučení, takto se proplétá osobní přiběh s příběhy tisíců otců a tisíců ruzných synů. Natačení tak nakonec nabralo směr jakési vizualní art-terapie a pokusu o komunikaci, jak se sebou samým, tak i nejbližšími.

Délka: 63 min Formát: HD (Super8, 16mm) Rok: 2016 Jazyk: voiceover (slovinsky, anglicky), české titulky Autor: Črt Brajnik Hudba: Mitja Cekvenik, Petr Špatina Mix Zvuku: Jan Richtr Výkonný producent: Pavel Vácha

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

29listopad středa

6pro - 12procelý den

4prosinec pondělí 19:00

Ubytování v okolí akce Horizonty současného...

Hotel Jerome House Praha 1 (105 metrů)

Old Prague Hotel Praha 1 (157 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (342 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (462 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (148 m)