Naše malá sestra – slavnostní premiéra

Film Europe ohlašuje svůj první asijský film v české distribuci! Přijďte na premiéru snímku Naše malá sestra nejvýznamnějšího současného japonského režiséra Hirokazu Koreedy. Film uvedou v tradičních kimonech známí filmoví kaligrafisté Aleš Stuchlý a Vít Schmarc. Následovat bude stylový japonský raut.

Úchvatně nasnímané rodinné (melo)drama, které na čechovovském půdorysu domu, zahrady a čtyř sester skládá poctu magii všednosti, bylo ozdobou loňské soutěže festivalu v Cannes. Tři sestry žijí společně ve velkém domě ve městě Kamakura. Když jejich otec, který od rodiny odešel před patnácti lety, zemře, cestují na venkov na pohřeb, kde poznají svou plachou nevlastní sestru.

Jejich návrh, aby odjela žít společně s nimi, dospívající Suzu s nadšením přijímá. Začíná tak období sladkých i nahořklých dobrodružství… Koreeda svým formálně precizním a empatickým snímkem – natočeným podle úspěšné manga předlohy – definitivně potvrzuje, že je důstojným nástupcem japonských mistrů Kona Ičikawy a Jasudžira Ozua.

Projekce v japonštině s českými i anglickými titulky. http://www.csfd.cz/film/393705-nase-mala-sestra/prehled/

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.