Festival Pro Tibet - Bez mrknutí - dokumentární film

Praha 9, Vinořské náměstí 34

15.3.2016

Dobrovolné

Další vstupenky

Festival Pro Tibet - Bez mrknutí - dokumentární film

Na festivalu budete mít možnost zhlédnout zajímavé filmy s tibetskou tématikou, navštívit výstavu fotografií a zakoupit předměty z Tibetu, tibetské audio příběhy či darovací certifikáty - Otop na zimu či Sešity a tužky do tříd. Při nákupu každého šálku čaje či kávy poputují 2,- Kč na podporu tibetských seniorů.

Výtěžek poputuje na podporu tibetských seniorů, konkrétně na zajištění jejich lékařské péče na nákup matrací a dalších kompenzačních pomůcek. Bez mrknutí Dokumentární / Velká Británie / 2006 / 79 minut Anglický režisér a producent Joshua Dugdale zachytil osmnáct měsíců života a práce 14. dalajlamy.

Měl možnost zblízka nahlédnout do soukromí jedné z největších duchovních osobností současného světa, ve chvílích radosti a štěstí, i každodenních smutků a zklamání. Ve filmu dává divákům možnost poznat dalajlámu nejen jako uznávanou duchovní a morální autoritu, která obchází svět se svým poselstvím míru, ale ukazuje také jeho civilní a neformální tvář a svérázný smysl pro humor.

I přes to, že vyjednávání o budoucnosti Tibetu a o možnosti návratu duchovního vůdce Tibeťanů zpět do vlasti jsou mimořádně komplikovaná, dalajlama snáší útlak ze strany čínské vlády už více než padesát let s nekonečnou trpělivostí.

Musí se přitom vyrovnat i s nesouhlasem některých radikálních tibetských hnutí, která mu vyčítají rezignaci v otázce nezávislosti Tibetu. Film ukazuje, jak životní zkušenost a především silné vnitřní přesvědčení o pravdě dávají tomuto fascinujícímu muži sílu překonat všechna příkoří a těžkosti.,

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 9 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.