Kalifornská mlha

Stephen Sachs
 
Stanete se svědkem bouřlivého i komického souboje, nejen o pravost díla Jacksona Pollocka, mezi zemitou barmankou Maude a suchoprdským expertem na výtvarné umění Lionelem, ale o smysl života vůbec, o odvahu a sílu umět vstát a žít, nepoddat se nepřízním osudu, nenechat se ničím ani spoutat ani převálcovat. 

"...Pollock byl Kerouac na plátně: jediní opravdoví lidi, co znám, jsou blázni, blázni do života, ukecaní cvoci, kteří mají být spaseni, ti kteří chtějí mít všechno – a hned!, ti, kteří nikdy nezívají a neříkají věci, co se sluší, ale hoří, hoří, jako báječná rachejtle, co se rozprskne a vystřelí tisíce pavoučích noh proti hvězdám...vnikám do každého obrazu, když ho maluju.“ ...pokládal plátno na zem jako milenku, sehnul se k němu, rozkročil se nad ním, dráždil ho, mumlal k němu jako šílenec, mazlil se s ním, šeptal k němu, dráždil ho, a pak ...do něj vstoupil...žádný štětec se nikdy nedotknul plátna. Štětcem bylo jeho tělo, tvořilo umění ve vzduchu, vychylovalo barvu tak, aby dopadla tam, kam chtěl, slintal ji, prskal, krvácel na plátno, ejakuloval, stříkal na plátno, obrazy jako horečka, umění jako extáze, čirá vášeň... 
Zdroj: Stephen Sachs - Kalifornská mlha, překlad Pavel Dominik 

Stephen Sachs je jeden z nejuznávanějších současných dramatiků Spojených států amerických. Jako režisér působí nejen USA, ale i v Kanadě a Velké Británii. Je spoluzakladatelem prestižní a progresivní komorní scény v Los Angeles Fountain Theatre. Jeho divadelní hry i režie byly mnohokrát nominovány a oceněny různými uměleckými cenami.

Tato hra dostala v roce 2009 cenu za nejlepší hru i inscenaci roku. Byla obrovským hitem nejen v USA, ale i v Londýně. Jedná se o konfrontaci dvou protichůdných světů, která s velkou ironií a nadsázkou odhaluje předstíranou odbornost a faleš celého systému obchodu s uměním. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 1 Akce v okolí
 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.